Łańcuszek jest popularnym rodzajem biżuterii, noszonym równie chętnie przez kobiety, jak i mężczyzn. Nic więc dziwnego, że pojawia się on dość często w naszych snach. Czasami widzimy go wyraźnie, a czasami jest on tylko elementem dużo bardziej złożonego marzenia sennego. Tradycyjnie przez sennik łańcuszek uznawany jest za symbol więzów – zarówno w tym pozytywnym, jak i negatywnym znaczeniu. Dlatego interpretacja snu z łańcuszkiem zależy od wielu istotnych szczegółów dotyczących jego występowania w śnie.

Noszenie łańcuszka

Jeżeli we śnie nosimy łańcuszek, który w dodatku jest bardzo elegancki i piękny, to znaczenie takiego snu jest bardzo pozytywne. Jak mówi tradycyjny sennik, łańcuszek noszony na szyi oznacza udany związek z partnerem, albo szanse na wielką i prawdziwą miłość w najbliższej przyszłości. Im bardziej okazały i mocny jest łańcuszek, tym silniejsze uczucie wiąże nas z ukochaną osobą.
Nieco inaczej interpretuje sennik łańcuszek złoty lub łańcuszek o bardzo dużych oczkach. Jeśli nosimy go we śnie na własnej szyi, może to oznaczać, że za bardzo uzależniliśmy się od partnera, że żyjemy w złotej klatce, z której podświadomie chcemy się wydostać.

Sennik Łańcuszek

Zerwany łańcuszek

Widzieć we śnie zerwany łańcuszek oznacza najczęściej zerwane więzy. Niemal każdy sennik łańcuszek o wyraźnie zerwanych ogniwach interpretuje jako rozwód, separację, zerwanie lub bardzo poważny kryzys. Uszkodzony łańcuszek czasami jednak tylko zwiastuje kłopoty w związku, które można jeszcze naprawić. W przypadku osób samotnych zerwany łańcuszek może symbolizować zerwanie ze starym życiem oraz odzyskanie wolności.

Kupowanie łańcuszka

Jeśli we śnie kupujemy łańcuszek, istnieje duże prawdopodobieństwo, że czeka nas stabilizacja w życiu uczuciowym. Po prostu nasz związek zaczyna mieć trwały charakter i solidne uczuciowe fundamenty. Z kolei jak tłumaczy niejeden sennik, łańcuszek złoty kupowany we śnie samodzielnie lub wraz z inną drogą biżuterią oznaczać może rychłe wzbogacenie się. Być może powiedzie się nam jakaś inwestycja, być może wygramy na loterii, a być może otrzymamy jakiś pokaźny spadek.
Łańcuszek Sennik