Skąd wzięły się nazwy rocznic ślubu?

Nazwy rocznic ślubu istnieją od 1922 roku, kiedy Emily Post napisała artykuł na ten temat, w którym zaproponowała listę nazw dla każdej rocznicy. Pomysł polegał na tym, że pary małżeńskie powinny zwracać się do siebie po nazwie związanej z ich rocznicą, a nie po prostu określać ją jako "15. rok" lub "50. rok". Emily Post zaproponowała kolejne nazwy dla każdej rocznicy, zaczynając od pierwszej i idąc aż do 75. Pomysł ten został później przyjęty przez Związek Amerykańskich Jubilerów i jest stosowany do dziś. Na przykład tradycyjnym prezentem na 15. rocznicę ślubu jest kryształ, więc pary obchodzące 15. rocznicę są często określane jako "kryształowe koleżanki". Podobnie w przypadku 50. lub 75. rocznicy ślubu, pary określane są odpowiednio jako "złote koleżanki" i "diamentowe koleżanki". Terminologia ta stała się tak powszechna, że wielu jubilerów oferuje teraz specjalne prezenty zaprojektowane specjalnie dla każdego kamienia milowego rocznicy. W ten sposób tradycja nadawania nazw rocznicom stała się ważną częścią kultury ślubnej i prawdopodobnie będzie trwać jeszcze przez wiele lat.

Rocznice ślubu – jak się nazywają?

Rocznica ślubu to coroczne świętowanie zawarcia związku małżeńskiego przez dwoje ludzi. Jest to ważna okazja, o której wiadomo, że ma wielką symbolikę i znaczenie w wielu kulturach. Każda rocznica ślubu ma swoją nazwę lub sposób, w jaki jest nazywana, aby upamiętnić tę specjalną okazję. Na przykład, pierwsza rocznica ślubu jest często nazywana papierową rocznicą, ponieważ tradycyjnie była obchodzona z prezentami wykonanymi z papieru. Czwarta rocznica jest powszechnie znana jako rocznica bawełniana ze względu na prezenty wykonane z bawełny. Skóra reprezentuje trzeci rok, kwiatowy - piąty rok, a koronkowy - sześć lat. Kryształ oznacza piętnasty rok, a porcelana dwudziesty rok, natomiast srebro oznacza dwudziesty piąty rok małżeństwa. Każda z tych rocznic stanowi kamień milowy w podróży pary razem i tak są obchodzone z dużym entuzjazmem i radością. Pomijając symbolikę, rocznice są również świetną okazją do wyrażenia miłości do siebie nawzajem i odnowienia swojego zobowiązania na wiele kolejnych lat!

Dlaczego pierwsza rocznica ślubu jest papierowa?

Pierwsza rocznica ślubu to dla męża i żony szczególny czas świętowania swojego związku, a papier jest tradycyjnym prezentem na tę okazję. Papier symbolizuje staż małżeństwa, ponieważ jest kruchy, a jednocześnie trwały. Reprezentuje siłę, odporność i więź, która rozwija się między parą w czasie. Pierwsza rocznica ślubu jest ważnym kamieniem milowym w każdym małżeństwie, a wręczenie papieru w tym dniu służy jako przypomnienie, jak daleko zaszli od momentu złożenia przysięgi. Oprócz tego, że jest to symboliczny gest, papier ma również praktyczne zastosowanie; można go wykorzystać do wykonania kartek lub dekoracji upamiętniających staż małżeństwa. W pierwszą rocznicę ślubu, pary mogą podarować sobie papierowe prezenty, które będą symbolizować ich miłość i zaangażowanie, a także pielęgnować wspomnienia, które zrobili razem w ciągu ostatniego roku.

Rocznice ślubu i ich nazwy (RŚ -Rocznica Ślubu)

  1 RŚ ? papierowa
  2 RŚ ? bawełniana
  3 RŚ ? skórzana
  4 RŚ ? kwiatowa
  5 RŚ ? drewniana
  6 RŚ ? cukrowa
  7 RŚ ? wełniana
  8 RŚ ? spiżowa 
  9 RŚ ? blaszana
10 RŚ ? cynowa
11 RŚ ? stalowa
12 RŚ ? płócienna
13 RŚ ? koronkowa
14 RŚ ? kości słoniowej
15 RŚ ? kryształowa
20 RŚ ? porcelanowa
25 RŚ ? srebrna
30 RŚ ? perłowa
35 RŚ ? koralowa
40 RŚ ? rubinowa
45 RŚ ? szafirowa
50 RŚ ? złota
55 RŚ ? szmaragdowa
60 RŚ ? diamentowa 
65 RŚ ? żelazna
70 RŚ ? kamienna
75 RŚ ? brylantowa
80 RŚ ? dębowa

Jak świętować rocznice ślubu?

Obchodzenie rocznic ślubu jest specjalnym i romantycznym sposobem na upamiętnienie miłości między dwojgiem ludzi. Istnieje wiele sposobów na świętowanie tej okazji, od małych i intymnych spotkań do dużych, krzykliwych imprez. Oto trzy sposoby na świętowanie rocznicy ślubu:

1. Romantyczny wieczór na mieście - Wybierzcie się na romantyczną kolację, film lub pokaz. Zrób to wyjątkowo i nie zapomnij przynieść prezentu dla swojego partnera.

2. Domowy posiłek - Spędź trochę czasu w kuchni gotując pyszny i specjalny posiłek dla swojego partnera. Upewnij się, że zapalisz kilka świec i włączysz muzykę, aby uczynić ten wieczór jeszcze bardziej wyjątkowym.

3. Ucieczka - Ucieknij od tego wszystkiego i zorganizuj romantyczny weekendowy wypad. Zarezerwuj pokój w ładnym hotelu, zaplanuj kilka zabawnych działań i cieszyć się trochę czasu tylko dla was dwojga.

Znaczenie każdej rocznicy ślubu

Ważne jest, aby rozpoznać każdą rocznicę ślubu w momencie jej nadejścia. Jest tak dlatego, że każda rocznica stanowi kamień milowy w życiu pary małżeńskiej. Jest to czas, aby zastanowić się nad latami, które minęły i wspomnieniami, które zostały stworzone. Jest to również czas, aby docenić siłę więzi między dwojgiem ludzi, którzy zdecydowali się być razem. Każda rocznica powinna być w jakimś stopniu celebrowana, aby pary mogły nadal cieszyć się swoim towarzystwem i pielęgnować wyjątkowe chwile, które dzieliły.Pomysły na romantyczną randkę z okazji rocznicy

Pomysły na romantyczną datę rocznicową: świętowanie rocznicy to szczególny czas, aby spojrzeć wstecz na swój związek i spojrzeć w przyszłość na nadchodzące lata. Aby Twoja rocznica była wyjątkowo wyjątkowa, oto kilka pomysłów na romantyczną datę rocznicową.

Po pierwsze, weź pod uwagę porę roku. Jeśli świętujecie latem, zaplanujcie piknik lub dzień na plaży. Jeśli jest zima, rozważ pójście na łyżwy lub do przytulnej kawiarni.

Po drugie, rozważ tradycyjne symbole związane z Twoją rocznicą. Na przykład, jeśli jest to wasza pierwsza rocznica, możecie dać sobie nawzajem papierowe prezenty i pójść na lokalne zajęcia z papiernictwa. Jeśli jest to dziesiąta rocznica, dajcie sobie nawzajem cynowe prezenty i wybierzcie się na zajęcia z kowalstwa artystycznego.

Po trzecie, zaplanujcie romantyczny wypad. Czy to romantyczny weekend w pobliskim mieście, czy wakacje na plaży w tropikalnym raju, ucieczka od codziennej rutyny może być świetnym sposobem na świętowanie rocznicy.

Po czwarte, zaplanuj romantyczną kolację. Nawet jeśli jecie w domu, specjalne menu i kolacja przy świecach mogą stworzyć romantyczny wieczór.

Prezent z okazji rocznicy ślubu - co podarować ukochanej osobie?

Jeśli chodzi o prezenty na rocznicę ślubu, możesz pójść na całość z czymś wyjątkowym i specjalnym. Biżuteria jest wielkim darem miłości, który wielu małżonków wybiera jako prezent rocznicowy. Możesz znaleźć pudełka na biżuterię z koronkowym wzorem, lub możesz nawet mieć coś zrobionego na zamówienie z imieniem małżonka na nim. Inną opcją jest podarowanie im papierowego prezentu, takiego jak bilety na ich ulubioną grę lub show, a nawet album ze zdjęciami wypełniony wspomnieniami z minionego roku. Cokolwiek zdecydujesz, upewnij się, że świętujesz ten specjalny dzień w najlepszy możliwy sposób, abyście oboje mogli cieszyć się z kolejnych rocznic w przyszłości. Istnieje tak wiele opcji, jeśli chodzi o wybór idealnego prezentu na rocznicę ślubu dla ukochanej osoby - poświęć więc trochę czasu, aby naprawdę pomyśleć o tym, co sprawi, że będą szczęśliwi, a możesz być pewien, że to pokochają.

Rocznice ślubu – jaki prezent na każdą rocznicę?

Rocznice ślubu to szczególny czas dla par, aby świętować swoją miłość i zaangażowanie. Każda rocznica jest ważna i powinna być uczczona idealnym prezentem, który pokaże, jak wiele małżonkowie znaczą dla siebie. Każda rocznica ma swoją nazwę, np. pierwsza to "Papierowa rocznica", i jest tradycyjnie związana z konkretnym materiałem, który można wykorzystać jako symboliczny prezent upamiętniający ten wyjątkowy dzień. Na przykład, w pierwszą rocznicę ślubu, małżonkowie zazwyczaj dają papierowe prezenty, takie jak książki lub czasopisma, aby symbolizować ich związek; podczas gdy w czwartą rocznicę biżuteria godowa jest podawana jako przypomnienie ich trwałej więzi. Bez względu na to, jaka jest rocznica ślubu, podarowanie spersonalizowanego prezentu jest idealnym sposobem na okazanie uznania i wdzięczności dla swojego partnera, jednocześnie świętując wasze wspólne osiągnięcia. Czy jest to romantyczna kolacja na mieście, czy coś wyjątkowego jak bilety na wydarzenie, które oboje lubicie, istnieje niezliczona ilość sposobów, aby uczynić każdą rocznicę ślubu niezapomnianą dla Ciebie i Twojego małżonka!

Biżuteria na rocznicę ślubu

Rocznica ślubu to szczególne wydarzenie, które celebruje miłość i zaangażowanie między dwojgiem ludzi. Jest to często obchodzone z prezentem, a biżuteria jest jednym z najbardziej popularnych opcji. Biżuteria sprawia, że idealny prezent rocznicy, ponieważ jest zarówno romantyczny i znaczący. Kawałek biżuterii może być spersonalizowany, aby upamiętnić kamień milowy, jak naszyjnik wygrawerowany z imionami pary lub kamieni urodzenia. Może również symbolizować ich związek, jak dopasowane wisiorki. Biżuteria jest czymś, co będzie trwać wiecznie, przypominając im o ich specjalnym dniu za każdym razem, gdy go noszą.