Kamienie zodiakalne wywodzą się z astrologii, która od wieków stanowi podstawę wierzeń holistycznych. Astrologia została pierwotnie stworzona jako metoda określania czasu. Dawniej odmierzano za jej pomocą upływające dni, a także przewidywano przyszłość. Dzięki temu służyła jako prawdziwy kalendarz wszechświata, podzielony na dwanaście części. Na każdy okres przypada określony znak zodiaku, który nieodłącznie związany jest z kamieniami zodiakalnymi. Są to rozmaite kamienie szlachetne a znaki zodiaku mają na nie bardzo duży wpływ.

Wpływ planet

Według starożytnych astrologów, planety mocno oddziałują na ludzkie życie. Dlatego człowiek powinien wykorzystać wiedzę na temat liczb oraz kamieni przypisanych konkretnym ciałom niebieskim. Wynika to z wielu zależności pomiędzy kamieniami szlachetnymi i znakami zodiaku. Według wierzeń astrologicznych, noszenie odpowiednich kamieni zodiakalnych jest w stanie umożliwić skuteczne przezwyciężenie negatywnego oddziaływania nieprzyjaznych planet.

Moc kamieni szlachetnych

Na przezwyciężenie złych wpływów generowanych przez nieprzyjazne planety pozwalają określone kamienie szlachetne a znaki zodiaku są w stanie ułatwić prawidłowe korzystanie z ich ukrytej mocy. Noszenie odpowiedniej biżuterii może pomóc w uniknięciu wielu nieszczęść, a także korzystnie wpłynąć na przychylność losu. W ciągu życia wykorzystywać można różne kamienie szlachetne natomiast znaki zodiaku pozostają niezmienne, dlatego ma to bardzo kluczowe znaczenie.

Właściwości lecznicze

Wielu ludzi wierzy, że noszenie kamieni szlachetnych przypisanych do konkretnego miesiąca urodzenia przynosi szczęście i pozwala na skorzystanie z wielu astralnych zdolności ochronnych. Dzięki powiązaniom pomiędzy znakami zodiaku a kamieniami szlachetnymi, znacznie lepiej uwydatniają się właściwości lecznicze, które przynoszą korzyści dla ciała i umysłu. Wspomagają leczenie chorób, ułatwiają pozyskanie pewności siebie, miłości oraz powodzenia, a także niwelują negatywne emocje, ponieważ dają szansę na zwiększenie koncentracji oraz kontrolowanie gniewu.

Kamienie Szlachetne I Znaki Zodiaku