Co to jest kamień księżycowy ?

Kamień księżycowy to minerał, który ma księżycową jakość - wydaje się świecić w świetle księżyca. W rzeczywistości jest to rodzaj skalenia, grupa minerałów, która obejmuje ortoklaz, i jest również czasami nazywany adular. Kamienie księżycowe można znaleźć w sklepach jubilerskich i są popularne ze względu na swoje piękno. Mówi się, że mają miękki, eteryczny blask, jak światło księżyca.

Jak odróżnić prawdziwy kamień księżycowy od podróbki ?

Jak rozpoznać, czy kamień księżycowy jest prawdziwy? Niestety, na rynku jest wiele fałszywych kamieni księżycowych. Oto kilka wskazówek od jubilerów, które pomogą Ci odróżnić prawdziwy kamień księżycowy od fałszywego: Po pierwsze, sprawdź, czy kamień jest rzeczywiście wykonany z adularu (znanego również jako skaleń) mineralnego. Prawdziwy kamień księżycowy będzie świecić po wystawieniu na światło, podczas gdy fałszywy kamień nie będzie. Po drugie, spójrz na ogólną jakość kamienia. Jeśli wygląda on zbyt idealnie lub ma zbyt wiele połysku, to prawdopodobnie jest to podróbka. Naturalne kamienie księżycowe są bardziej niedoskonałe i mają matowe wykończenie.

Właściwości kamienia księżycowego

Kamień księżycowy to kamień, o którym mówi się, że ma właściwości księżycowe, a jego poświata oczarowuje. Jest on również znany jako srebrna perła i mówi się, że świeci światłem księżyca. Kamień księżycowy jest minerałem skaleniowym i występuje w złożach na Sri Lance, w Indiach i Brazylii. Kamienie księżycowe są czasami używane w biżuterii, i uważa się, że są szczęśliwe dla urodzonych osób. Mają one wysoki połysk i mogą wykazywać efekt kociego oka.Jak czyścić kamień księżycowy

Do czyszczenia kamienia księżycowego potrzebna będzie miękka szmatka i trochę ciepłej wody. Delikatnie pocieraj kamień ściereczką, aż będzie czysty. Jeśli na kamieniu pozostały jakieś zanieczyszczenia lub brud, możesz użyć szczoteczki do zębów, aby je usunąć. Opłucz kamień ciepłą wodą i osusz go miękką szmatką.

Kamień księżycowy dla jakiego znaku

Mówi się, że kamień księżycowy jest kamieniem dla Raka, znaku zodiaku związanego z księżycem. Moc kamienia przynosi szczęście.

Jak wygląda kamień księżycowy

Kamień księżycowy jest półprzezroczystym, bladym kamieniem z opalizującym połyskiem. Jest często używany w biżuterii i uważa się, że chroni przed negatywną energią.

Energia kamienia księżycowego

Kamień księżycowy jest świętym kamieniem, który był używany przez wieki jako talizman i obrońca. Mówi się, że kamień księżycowy jest dostrojony do energii księżyca i posiada potężną kobiecą energię. Uważa się, że kamień księżycowy pomaga kobietom połączyć się z ich intuicją i mądrością. Mówi się również, że jest pomocny w czasach zmian i transformacji. Energia kamienia księżycowego jest kojąca, uspokajająca i może pomóc nam poczuć się bardziej połączonym z naturalnym rytmem ziemi.